Niedziela Palmowa. Odpust w Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim -24.03.2024


Szósta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową lub Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej podniosły okres w Roku Liturgicznym- Wielki Tydzień.

W Niedzielę Palmową przypada odpust w Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim, które jest miejscem szczególnym, ponieważ w świątyni znajdują się potrójne Relikwie: fragmenty Korony Cierniowej,  Krzyża, płaszcza purpury.

Uroczystą Mszę Św. Odpustową odprawiono o godzinie 12:oo. Liturgię rozpoczęto poza prezbiterium na przykościelnym placu przed Krzyżem Misyjnym od poświęcenia palm i odczytania Ewangelii o uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie wierni wraz z księżmi udali się procesyjnie do świątyni, gdzie odczytano ewangeliczny opis Męki Pańskiej. Uroczystej Mszy Świętej Odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Kot w koncelebrze ks. Piotra Zawadki i ks. Wiesława Złotka.

Niedziela Palmowa to  był także dzień zakończenia Naszych parafialnych rekolekcji, które prowadził ks. Piotr Kot ,były Rektor WSD w Legnicy  moderator odpowiedzialny za ewangelizację w naszej Diecezji.
Pragniemy Mu podziękować za duchowe przygotowanie Naszej Wspólnoty do obchodów Pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego.
          Za cały trud duszpasterski mówimy ks. Piotrowi
                                          SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

« z 3 »