Pielgrzymka Gietrzwałd – Święta Lipka

Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu.

Termin: 22-23 październik 2021

Dzień 1

Wyjazd z Rui o godzinie 5.00. Przejazd na Pola Bitwy pod Grunwaldem. Przejście po polach bitwy i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Po południu przejazd do Gietrzwałdu, który stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Msza Św. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Świętej Lipki – jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Nawiedzenie sanktuarium. Msza Św. Przejazd do przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie z przewodnikiem Katedry ze słynnymi drzwiami gnieźnieńskimi. Przejazd do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, którego zbiory są związane z polskim wczesnym średniowieczem oraz z historią Gniezna i okolic. Powrót do Rui. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Cena: 370 zł

Do pobrania szczegółowe informacje: