Relacja z pielgrzymki – Perły Polski Wschodniej

Rozpoczęliśmy naszą podróż w piątek wczesnym rankiem, gotowi na duchowe doświadczenia.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie jednego z najpiękniejszych polskich zamków w Łańcucie. Następnie udaliśmy się do Rzeszowa, miasta o urokach galicyjskiego stylu. Tam wzięliśmy udział w Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej – Bazylice oo. Bernardynów. W trakcie spaceru po Rzeszowie z przewodnikiem zwiedziliśmy m.in. Kościół Farny, Ratusz, filharmonię oraz letni pałac Lubomirskich. Potem mieliśmy chwilę czasu wolnego na własne odkrycia, posiłek i odpoczynek.
Następnie udaliśmy się do hotelu Gloria, gdzie czekała na nas pyszna kolacja, w trakcie której mogliśmy wymienić się wrażeniami z pierwszego dnia pielgrzymki.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania. Następnie dotarliśmy do Kalwarii Pacławskiej, Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. To miejsce pełne historii i duchowej głębi. Wzięliśmy udział w Mszy Świętej, modląc się we wspólnych oraz indywidualnych intencjach. Kolejnym etapem była podróż do Przemyśla, gdzie czekały na nas liczne zabytki i atrakcje. Z lokalnym przewodnikiem odwiedziliśmy m.in. Rynek, Zamek Kazimierzowski, Archikatedrę Św. Jana Chrzciciela, Sobór Jana Chrzciciela, Mury Miejskie, Plac Niepodległości, pomnik Wojaka Szwejka oraz Dworzec Kolejowy. Po chwili czasu wolnego, ok. 16:30 wyruszyliśmy w drogę powrotną.

To była niezapomniana podróż, pełna duchowych przeżyć i pięknych miejsc. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej niezwykłej pielgrzymki!

« z 34 »