Rocznica I Komunii Świętej

W dniu 6 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w Lasowicach odbyła się uroczysta Msza św. w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci bardzo dobrze pamiętały uroczystość I Komunii Świętej sprzed roku, gdy po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa.

Ks. Proboszcz Wiesław Złotek nawiązał w homilii do Ewangelii wg św. Jana o „Dobrym Pasterzu”. Przygotował również niespodziankę, strój pasterza meksykańskiego. Sombrero zostało przedstawione jako Kościół, który daje dach nad głową, i zapewnia bezpieczeństwo swoim owieczkom. Ponczo oznaczało łaskę uświęcającą, w którą człowiek się przyodziewa, gdy żyje bez grzechu. Jest to pancerz, który nas chroni. Laska pasterska miała oznaczać przykazania Boże, którymi Pan Bóg nakierowuje nas na właściwą drogę, gdy się zagubimy.

Dzieciom życzymy, aby ich serca były zawsze czyste i aby pamiętały o Panu Jezusie – „Dobrym Pasterzu”.

« z 11 »