Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w Lasowicach 2021

Z dawna Polski Tyś Królową Maryjo…” słowami pieśni z II połowy XIX wieku rozpoczęliśmy uroczystą mszę Świętą ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Dla naszej parafii obchody mają podwójny wymiar, gdyż kościół w Lasowicach jest pod wezwaniem tak czcigodnej Patronki – Matki Bożej.
Mszy odpustowej, koncelebrowanej przewodniczył ks. Jarosław Kowalczyk wraz z proboszczem ks. Wiesławem Złotkiem. W homilii ks. Jarosław zwrócił uwagę, że w obecnych czasach najlepszym lekarstwem na wszelkiego rodzaju problemy, trudy i lęki człowieka jest zwrócenie się z modlitwą do Matki Bożej. Pan Jezus na krzyżu wskazał nam na Matkę: „Niewiasto oto syn Twój, oto Matka Twoja”. 

Matka to:
M – Miłość, która powinna rozciągać się na wszystkie przykazania Boże i osiem błogosławieństw;
A – Adoracja jako uwielbienie Pana Boga, prawdziwa i szczera modlitwa;
T – Troska, o to co zwykłe, codzienne, wierność w rzeczach małych;
K – Krzyż, który każdy z nas dźwiga, łącząc się z ofiarą Pana Jezusa;
A – Amen, niech się tak stanie jak Pan Bóg od nas pragnie.

Po uroczystej Liturgii wszyscy parafianie udali się w procesji z Najświętszym Sakramentem śpiewając Litanię Loretańską, którą zwieńczył Hymn do Ducha Świętego. 

Składamy podziękowania księżom, służbie liturgicznej oraz każdemu kto przyczynił się do przygotowania uroczystości. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

« z 5 »