Uroczystość Odpustowa w Kościele Parafialnym w Rui

„Doprowadzenie człowieka do głębi wiary” – jest istotą orędzia Boga skierowaną do człowieka, jak powiedział ks. Tomasz Kołodziej podczas Mszy św. odprawionej w Kościele Parafialnym pw. św. Łukasza Ewangelisty w Rui z okazji odpustu patronalnego.

Kapłan w homilii przybliżył nam życie św. Łukasza. Zwrócił uwagę, że w Ewangelii Łukasza poznajemy oblicze Boga miłosiernego, który daje siłę, sprawia, że czujemy się kochani, jeżeli tylko nie pozwolimy, by do naszego życia wszedł grzech, który niszczy Miłość. Ponadto przypomniał, że każdy ochrzczony jest wezwany by być głosicielem ewangelii, wszyscy jesteśmy misjonarzami, wpierw w swoim domu, następnie we wspólnocie, w której żyjemy, a następnie w Kościele. Nie jest to proste zadanie ponieważ wymaga od człowieka głębi wiary i odwagi.

Po uroczystej  Eucharystii,  koncelebrowanej  z  księdzem proboszczem Wiesławem Złotkiem, wszyscy wierni udali się, w podniosłej atmosferze, na procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy serdecznie ks. Tomaszowi za wygłoszone słowo Boże, ks. diakonowi Mateuszowi za uroczystą oprawę muzyczną, ks. Wiesławowi za trud przygotowań, służbie liturgicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie oraz wszelki dar serca. Bóg zapłać!

« z 9 »