Wydarzenie bez precedensu: krzyż i relikwie w Tyńcu Legnickim

W nawie głównej kościoła tynieckiego zawisł potężny, przepiękny metalowy krzyż Jezusa z autentycznymi relikwiami krzyża św., purpury i korony cierniowej z Jerozolimy.

Dla naszej parafii jest to wydarzenie niepowtarzalne, które podwyższa rengę duchową skromnego, a jakże bogatego duchowo kościoła. Krucyfiks z figurą Chrystusa został nam przekazany z kaplicy sióstr z Kolonii. Jako wspólnota parafialna zapewniamy o naszej wdzięczności modlitewnej. Bóg zapłać! Być może kościół w Tyńcu Legnickim stanie się miejscem licznych pielgrzymek parafialnych z kraju i za granicy? Oby tak było.

Niech Duch św. prowadzi nas swoimi ścieżkami do Pana. Pragniemy również podziękować Ks. Prałatowi Leopoldowi Rzodkiewiczowi za duchowe i fizyczne wsparcie tego przedsięwzięcia.

« z 3 »