„ADORACJA BEZ GRANIC” w diecezji legnickiej

W naszym kościele parafialnym czuwanie rozpocznie się w najbliższy piątek 25 marca o 18.00, a zakończy o 21.00 Apelem Jasnogórskim (przy wystawionym Najświętszym Sakramencie). Zapraszamy!

Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski w trosce pasterskiej o wszystkich diecezjan pobłogosławił wszelkim staraniom związanym z podjęciem czuwania modlitewnego w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem w dniu 25 marca br. od godz. 17.00 kiedy Papież poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie. Jedną z inicjatyw mających na celu trwanie w tej jedności jest akcja „Adoracja bez granic” do której zachęcamy. 

+++

Poniżej zamieszczamy treść zachęty oraz program znajdujące się na stronie inicjatywy „Adoracja bez granic”:

25 marca wszyscy włączamy się w papieską inicjatywę: „24 godziny dla Pana”. Jest to wezwanie do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu, na które całym sercem odpowiadamy.

Tego dnia Papież poświęci Ukrainę oraz Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten wyjątkowy akt jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej wyrażoną w czasie objawień w Fatimie w 1917 roku. W tym ważnym momencie zjednoczmy się wszyscy z Ojcem Świętym i razem z nim wypowiedzmy ten akt, prosząc pokornie, by Niebo go przyjęło. 

Wojnę, która toczy się za wschodnią granicą odczytujemy, jako wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Po raz pierwszy od wielu lat, tak poważnie zagrożony jest pokój w Europie i na całym świecie. W tej dramatycznej chwili pragniemy zwrócić się do Chrystusa, Pana i Zbawiciela, wołając o zmiłowanie. Możemy „obudzić się”, otrząsnąć z letargu i razem z Matką Najświętszą, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, powiedzieć Bogu nasze: „TAK”. Możemy, wzorem mieszkańców Niniwy, podjąć dobrą decyzję o zwróceniu się do Boga, możemy, jako wspólnota Kościoła, podjąć pokutę i zacząć wołać o zmiłowanie.

25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek,w łączności z biskupami całego świata, poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym zapraszamy do wspólnej modlitwy i nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, by prośba o pokój i nawrócenie została wzmocniona wołaniem wiernych.

Wojnę i fakt, że za naszą wschodnią granicą giną tysiące niewinnych ludzi, oraz realne zagrożenie dla pokoju w całej Europie, odczytujemy, jako wezwanie do pokuty i nawrócenia.

Spędźmy ten dzień adorując Serce Jezusa obecne w Najświętszym Sakramencie. Zaczynamy o godzinie 17:00, zgodnie z zachętą Konferencji Episkopatu Polski do trwania na modlitwie razem z Papieżem Franciszkiem.

+++

Program wydarzenia

Wydarzenie trwa przez 24h. Rozpoczyna się w piątek 25.03.2022, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Z głębi serca prosimy wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego o zaangażowanie. Prosimy pomóżcie przekazać informację o wydarzeniu, waszym rodzinom, przyjaciołom, sąsiadom, pracownikom, kapłanom, biskupom, członkom Waszych wspólnot, społecznościom internetowym.

II.

Przebieg wydarzenia

Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski czuwanie zaczynamy o godzinie 17:00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu, łączymy się duchowo w Ojcem Świętym Franciszkiem.

Adoracja ma charakter przebłagalny. W centrum naszego życia, naszej Ojczyzny i całego świata stawiamy Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela.

Modlimy się w następujących intencjach:

1. o przebłaganie naszych grzechów

2. o nasze własne nawrócenie

3. o szacunek dla życia

4. o zapanowanie pokoju Bożego na całym świecie, szczególnie na Ukrainie