Boże Ciało 2021

W tym roku procesja Bożego Ciała miała miejsce w Lasowicach. Uroczysta Msza św. rozpoczęła się o godz. 12.00, w której wzięło stosunkowo dużo wiernych z różnych miejscowości tworzących parafię.

W kazaniu kapłan wskazał na obecności odkrywania Jezusa eucharystycznego, następnie przybliżył etymologię powstania Uroczystości nawiązując przy tym do Cudu Eucharystycznego w Bolsena, we Włoszech, aby w końcowej fazie przemówienia zachęcić wiernych do jak najczęstszego uczestnictwa w darach Bożych przygotowanych przez Zbawiciela. „Eucharystia to pokarm do nieba”, który daje nam siły duchowe i łączy nas w Komunii miłości z Bogiem.

Wszystkim dziękujemy za owocny udział w liturgii Mszy św., a mieszkańcom Lasowic za przepiękne przygotowanie szlaku całości procesji włącznie z czterema ołtarzami. Niech Bóg dobroci, w którego wierzymy błogosławi naszym domostwom, polom i całej parafii.

« z 24 »