Jasełka

W niedzielne popołudnie 19 stycznia jeszcze raz, choć przez krótką chwilę, mogliśmy przenieść się w niepowtarzalną atmosferę Nocy betlejemskiej i w radosny czas oczekiwania narodzin Jezusa Chrystusa.

Wszystko za sprawą uczniów Szkoły Podstawowej z Rui oraz Wągrodna, którzy zaprosili nas na niecodzienne Jasełka. To wyjątkowe przedstawienie teatralno-wokalne mogliśmy oglądać w Sanktuarium w Tyńcu Legnickim.

Każdy czuł się zaproszony. Na wydarzenie przybyły całe rodziny, parafianie oraz zaproszeni goście.

Osoby odpowiedzialne za przedstawienie, Panie – Malwina Skultecka i Wioleta Zielińska, stanęły przed wyzwaniem wystawienia oryginalnych Jasełek. Scenografia była podzielona na dwie sceny: anielską i diabelską. Anielska wprowadziła nas w klimat pełen dobra i ciepła, nie zabrakło też momentów refleksji nad grzesznym życiem ludzi. Diabelska z pewną dozą humoru ukazywała piekielne intrygi jak również ludzkie zmagania z trudnościami, słabościami. Między poszczególnymi scenami mogliśmy wysłuchać chóru aniołów, który uświetniał przedstawienie pięknie wykonanymi pastorałkami. Ostatnia scena przeniosła widzów w stan autentycznego przeżywania. Pełen wrażliwości akt narodzenia i złożenia hołdu małemu Jezusowi przenikał głęboko w serce.

Po części teatralnej z kolędami wystąpiły dzieci ze Szkoły z Wągrodna pod opieką Pani Zofii Laszkiewicz. Ubrane w tradycyjne stroje Świętej Rodziny, pastuszków, Trzech Króli wprowadziły nas w klimat prostoty, szczerości i życzliwości. Była to okazja do wspólnego kolędowania.

Jasełka kolejny raz udowodniły jak wiele talentów drzemie w naszych dzieciach i młodzieży. Każdy zagrał swoją rolę w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. Głębokie przesłanie aktorów z „Tynieckiego Betlejem” niech pozostanie z nami na długo.

Świąteczną dekorację przedstawienia dopełniły, odświętne stroje, efektowne podkłady muzyczne oraz oświetlenie. Po gromkich brawach uczniowie zostali zaproszeni oraz ugoszczeni przez mieszkańców Tyńca Legnickiego ciepłą herbatą, posiłkiem oraz słodkościami. Spotkanie było okazją do wzmocnienia więzi między uczniami oraz mieszkańcami.

Dziękujemy uczniom oraz katechetom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rui oraz w Wągrodnie za włożoną pracę i trud przygotowań.

« z 10 »