Koncert franciszkanina o. Łukasza Buksy

Podczas Rodzinnej Majówki 12 maja 2019r. w Rui odbył się koncert ojca Łukasza Buksy, franciszkanina, duszpasterza młodzieży, który w niekonwencjonalny sposób dociera do młodych i starszych osób z przesłaniem Ewangelii.

To już kolejna wizyta u nas o. franciszkanina z Krakowa, który ponownie przybył na zaproszenie ks. proboszcza Wiesława Złotka. Charyzmatyczny o. Buksa przez ponad godzinę swoim śpiewem i tekstami piosenek otwierał umysły i serca wszystkich uczestników Rodzinnej Majówki.

Podczas spotkania o. Łukasz nawiązywał rozmowę ze słuchaczami i śpiewał inspirujące utwory. Młodzieżowy język oraz nowoczesna muzyka tworzyły niezwykle energetyczny przekaz, wobec którego żaden słuchacz nie pozostawał obojętny. Wiele młodych i starszych osób dało się porwać muzykom. Koncert wzbudził wśród wszystkich duże zainteresowanie i emocjonalne poruszenie. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Relacjonowała Gabriela Garuch

« z 4 »