Koncert “Miłość ukrzyżowana” – fotorelacja

Piotr Łopaciński, dobrze znany lubinianom z dorocznych warsztatów gospel, znalazł się w gronie najlepszych wokalistów świata, zajmujących się tym gatunkiem muzycznym. Wraz z warszawskim chórem Sienna Gospel Choir zdobył złoty medal na międzynarodowym festiwalu muzyki chóralnej na greckiej wyspie Korfu.


Lubinianin zaczynał karierę w miejscowej szkole muzycznej. Kontynuował naukę w szkole muzycznej II stopnia w Legnicy i na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mieszkańcy Lubina mogą go spotkać każdego roku wiosną na weekendowych warsztatach gospel, ale sam artysta podkreśla, że muzyka czarnoskórych chrześcijan nie jest jedynym nurtem, w którym się porusza. Swój talent wykorzystuje w utworach z obszaru m.in. jazzu, soulu, rhythm&bluesa. W tym roku własnym nakładem wydał pierwszy minialbum pt. „Serca rytm”. Cztery zamieszczone na nim utwory są w całości dziełem Piotra Łopacińskiego: napisał do nich słowa, skomponował muzykę i oczywiście zaśpiewał je.


Artysta często podróżuje, koncertując i biorąc udział w międzynarodowych projektach twórczych. Dlatego zagościł i w naszym Sanktuarium w Tyńcu Legnickim 17 marca dając koncert Pieśni Pasyjnych w nurcie muzyki gospel. 

Dziękujemy z serca artyście, osobom prowadzącym, muzykom oraz wszystkim  zaangażowanym w to jakże ważne owocne przeżycie duchowe.

« z 6 »