Niedziela 24.03.2019 r.

Msze św. w tygodniu

Dzierżkowice (wtorek) g. 16.00
+Irena Woźniak, Tadeusz Rokitnicki
Tyniec Leg. (środa) g. 17.00
+Andrzej Poliwka od uczestników pog.
Lasowice (czwartek) g. 17.00
++ z rodziny Gawęda
Ruja (piątek) g. 17.00
int. wolna
Dzierżkowice (sobota) g. 17.00
+Piotr Rokitnicki od uczestników pog.

Niedziela IV niedziela W. Postu 31.03.2019

Tyniec Legnicki g. 9.00
+Aniela Szczecińska, Genowefa Dacko
Ruja g. 10.30
+Leonarda i Henryk Brasuń, Teresa Dzimira
Lasowice g. 12.00
+Maria, Franciszek, Jadwiga, Zdzisław Mikrut


  1. Sprzątanie kościoła wg grafiku: Dzierżkowice Sylwia Szewczyk Tyniec Leg. Zborowska Liliana Zalewska Justyna Ruja Uchwał Roman Ryś Halina Lasowice Bas Katarzyna Myślikowska Anna
  2. Trwają prace przy elewacji kościoła w Tyńcu Legnickim. Jedna rodzina anonimowo złożyła 600 zł, a Gmina przekazała nam 3 tyś. zł na cele remontu.
  3. W Wielkim Poście tradycyjnie Droga krzyżowa przed Mszą św., Gorzkie żale w Tyńcu Legnickim o 8.30 i zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Rekolekcje parafialne będą przed uroczystością w Tyńcu leg. tj. 11-13 kwietnia. Szczegóły podam w późniejszym terminie.
  5. Dziękuję za oczyszczenie tabernakulum, wymianę wszystkich żarówek i halogenów, zamontowanie ławek na chórze, podłączenie nowej instalacji elektrycznej Panu Julianowi Poliwce i Henrykowi Dacko oraz za posprzątanie terenu wokół kościoła mieszkańcom Tyńca. W tym tygodniu firma Rduh zainstalowała jeszcze dodatkowe gniazda na mikrofony. Całościowy koszt inwestycji 3 tys. zł.
  6. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona renowacja blachy na wieży kościoła w Lasowicach. Specjalistyczna firma z Legnicy przeprowadzi niezbędną naprawę tej części świątyni.
  7. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego, w którym jest artykuł na temat relikwii i krzyża św. w Tyńcu Legnickim, a Niedziela przedstawia informacje odnośnie naszych uroczystości, które odbędą się w kwietniu.
  8. Ze względu na spowiedź w Dekanacie, Droga krzyżowa w kaplicy w Dzierżkowicach we wtorek o 15.30.
  9. Sprawy kancelaryjne można zgłaszać przed Mszą św. lub bezpośrednio po niej. W sprawach pilnych proszę dzwonić: tel. 501-705-614. Strona parafialna: parafiaruja.pl