Niedzielne spotkanie autorskie z poetą

Po niedzielnej Eucharystii w dniu 22.09.2019 r. w Sanktuarium w Tyńcu Legnickim oraz kościołach w Rui i Lasowicach odbyło się autorskie spotkanie z artystą, prozaikiem i poetą Panem Józefem Edwardem Kołodziejem.

Autor tomika poezji pt. „O tobie, o mnie, o nich” zabrał nas w sentymentalną podróż po meandrach wiary, życia oraz skłonił nas do głębokiej refleksji nad postępowaniem wobec siebie, innych ludzi i świata. Poeta osobiście prezentował swoją twórczość oraz chętnie udzielał odpowiedzi na zadawane pytania. Mogliśmy wysłuchać utworów takich jak: „Mów do mnie szeptem”, „Słowo”, „Sumienie”, „Prawda”, „Stary Młyn”, „Rzeka”, „Wyspy szczęśliwe”, „Dom pełen wspomnień”, „Refleksja”, „Życie”. Po spotkaniu chętni mieszkańcy mogli nabyć książkę z autografem autora. Nie zabrakło okazji do bezpośredniej rozmowy z poetą oraz wspólnego zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie ks. Proboszczowi za możliwość zorganizowania spotkania, Panu Józefowi Kołodziejowi za to, że podzielił się swoim dorobkiem artystycznym, jak również wszystkim mieszkańcom, którzy tak ciepło i z zainteresowaniem przyjęli oraz wysłuchali twórczości mieszkańca naszej gminy.

« z 9 »