Pielgrzymi z Niemiec

Dnia 17 sierpnia odwiedziła naszą parafię grupa pielgrzymów z Niemiec z zaprzyjaźnionym księdzem Michaelem z Kolonii. Spotkanie zaczęło się Eucharystią o godzinie 9.00 w asyście księdza z Filipin. Grupa liczyła 30 osób złożona z sióstr zakonnych i przedstawicieli Rady Parafialnej.

W homilii ksiądz nawiązał do liturgii słowa z dnia sobotniego i wspomniał o relikwiach, które znajdują się w Sanktuarium. Było to wydarzenie bez precedensu: ważne i istotne dla naszej wspólnoty, gdyż były to osoby, które podarowały nam rzeczy sakralne do kościoła tynieckiego m.in. zabytkowy krzyż i tabernakulum.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Po Mszy św. wszyscy udali się do miejscowej świetlicy na przygotowany wcześniej przez przedstawicieli Tynica Legnickiego poczęstunek. Spotkanie zakończyło się w ciepłej atmosferze wzajemnego dialogu i życzliwości. Przekazaliśmy przyjezdnym gościom foldery, obrazki oraz kubki do kawy, aby w różnych momentach ich życia pamiętali o naszej parafii.

Bardzo gorąco dziękuje osobom, które zaangażowały się w przyjęciu pielgrzymów Niemiec, za poświęcony czas i wspólną modlitwę. Bóg zapłać!

« z 6 »