Triduum Paschalne 2023 – Wielki Piątek


Drugim dniem Triduum Paschalnego jest Wielki Piątek, w którym nie jest sprawowana Msza św. i jest to dzień postu ścisłego. W Sanktuarium w Tyńcu Legnickim odprawiona została Liturgia Męki Pańskiej, która składała się z czterech części: liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.


Ks. Proboszcz w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na krzyk Jezusa Chrystusa na krzyżu, który przeżywał cierpienie tak jak człowiek. Odczuwał ogromny ból fizyczny, również dotykało Go zmęczenie psychiczne, w dodatku drwili z Niego żołnierze, gdy umierał na krzyżu. Podobnie kiedy my spalamy się i poświęcamy dla innych bez słowa uznania i wdzięczności, cierpienie i śmierć Chrystusa jest nadaremna dla tych, którzy nie wierzą.

« z 7 »