28. Piesza Pielgrzymka Legnicka „Totus Tuus – całym sercem z Maryją” w Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim 29 lipca 2020 r.

W legnickiej Katedrze rozpoczęła się 28. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, nabożeństwu na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Z powodu koronawirusa ma ona charakter sztafety. Reprezentacje poszczególnych miast wędrują tylko po jednym etapie.     Grupa nr 4 legnicka,  jako pierwsza ruszyła na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę.

Zatrzymała się w Tyńcu Legnickim i tu w Sanktuarium Męki Pańskiej została odprawiona Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Pązik, przewodnik grupy. Homilię wygłosił Ks. Krzysztof Wiśniewski, Ojciec duchowny pielgrzymki.

Po Mszy św. parafianie z Tyńca Legnickiego “KGW Tyńczanki” wraz z Ks. Wiesławem Złotkiem -proboszczem, zaprosili pielgrzymów na obiad do świetlicy wiejskiej. Po modlitwie, posiłku i krótkim odpoczynku pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę do Ujazdu Górnego, gdzie zakończyli I etap pielgrzymowania. Po przejściu zaplanowanego etapu pielgrzymkowej trasy, pątnicy autokarem wrócili do domów, by następnego dnia spotkać się w tzw. kościele stacyjnym z grupą duchowego uczestnictwa, czyli osobami, które nie mogły wyruszyć w drogę.

Bogu Niech Będą Dzięki
Gabriela Garuch
Przewodnicząca Rady Parafialnej

« z 8 »
Na stronie Gościa Legnickiego można obejrzeć Eucharystię z Sanktuarium.