V Droga Krzyżowa Męki Pańskiej

W sobotę 23 marca odbyła się już piąta Droga Krzyżowa do Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim. We Mszy św., która była poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, uczestniczyło ok. 400 pątników z różnych miejscowości. Przybyli pątnicy Drogi krzyżowej z: Głogowa, Jawora, Środy Śląskiej, Koskowic, Kosisk, Kunic, Legnicy, Prochowic, Lubina, aby wejść głębiej w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Był to dzień pokutny dla niektórych uczestników pieszej pielgrzymki. Podczas Eucharystii Słowo Boże zostało wygłoszone przez ks. egzorcystę Marcina Kozyrę, które wyrażało przesłanie, aby tworzyć jedność w kościele, gminie, małżeństwie, rodzinie, jednym zdaniem, tam gdzie Pan Bóg nas posyła.

« z 8 »

Zaszczycił nas też swoją obecnością Ks. Bp. Andrzej Siemieniewski. Wygłosił do zebranych uczestników Mszy św. krótką konferencję na temat Jubileuszu roku 2033, który będzie poprzedzony dziewięcioletnią nowenną. Każda forma pogłębienia duchowego i intelektualnego przynosi korzyść naszemu człowieczeństwu stwierdził Prelegent.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w to duchowe przedsięwzięcie w naszej parafii, i pomimo niesprzyjającej sobotniej pogody zostało uwieńczone w dniu następnym Odpustem Męki Pańskiej przypadającym w Niedzielę Palmową. Niech te chwile wspólnej modlitwy służą na chwałę Bożą i ku pożytkowi wszystkich ludzi. Bóg zapłać za każdy gest dobroci z serca płynący!

« z 3 »