Życzenia na Dzień Kapłaństwa dla Księdza Proboszcza

Czcigodny Księże

      Wielki Czwartek, pamiątka Wieczerzy Pańskiej, stawia nam przed oczy Jezusa, Sługę “posłusznego aż do śmierci”, który ustanowił Eucharystię i Sakrament Kapłaństwa jako najwyższy znak swojej miłości. Jest to dzień doniosły i święty dla całego Kościoła, który dziękuje za dar Eucharystii oraz na nowo uświadamia sobie łaskę kapłańskiego powołania. W tym dniu pragniemy podziękować Chrystusowi za dar kapłaństwa. Kapłaństwo jest powołaniem szczególnym: “I nikt sam sobie nie bierze tej godności, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga” (Hbr 5, 4).

Drogi Księże, z wielkim uznaniem i podziwem zwracamy się do Ciebie, będąc świadomymi, że Twoja rola w Kościele jest konieczna i niezastąpiona. Jesteś sługą Eucharystii, szafarzem Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty, pocieszycielem dusz, przewodnikiem wszystkich wiernych wśród zamętu i trudności dzisiejszego życia. Wyrażamy Tobie naszą wdzięczność za bezinteresowną posługę miłości, za trud codziennej służby, za to, że towarzyszysz nam od urodzenia, aż do ostatniej drogi życia, udzielając sakramentów świętych. 

Matka Chrystusa, Matka Kapłanów swą macierzyńską miłością niechaj broni, osłania i czuwa nad Tobą.

W imieniu wszystkich parafian
Rada Parafialna Parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Rui

Szczęść Boże