Boże Ciało

Uroczystą Mszą Świętą w Lasowicach 31 maja rozpoczęła się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Święto obchodzimy co roku, dokładnie 60 dni po Wielkanocy, w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej.

Główną przyczyną ustanowienia uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa były objawienia bł. Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem bp Robert ustanowił w 1246 r. święto Bożego Ciała, początkowo dla diecezji Liege. Natomiast papież Urban IV w 1264 r. ustanowił Boże Ciało świętem obowiązującym w całym Kościele. Więcej informacji: Dlaczego świętujemy Boże Ciało

Po zakończeniu nabożeństwa wierni pod przewodnictwem Ks. Proboszcza uczestniczyli w procesji ku czci Najświętszego Sakramentu, zatrzymując się i modląc przy czterech ołtarzach. Tradycyjnie przed monstrancją szły dzieci sypiąc płatki kwiatów i dzwoniąc dzwonkami. Procesja zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele.
Na zakończenie, w związku z nadchodzącym Dniem Dziecka, dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

« 1 z 45 »