II Droga Krzyżowa do Sanktuarium Męki Pańskiej

W tym roku w Niedzielę Palmową 28 marca miała miejsce II Droga Krzyżowa do Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim. Pierwsi pątnicy wyruszyli z Lubina już w sobotę w nocy. Kolejne grupy z Prochowic i Koskowic rozpoczęły swą drogę w niedzielny poranek. Grupy miały do pokonania kolejno 43,5 km, 21,5 km i 15,5 km.

Przebycie Drogi Krzyżowej było okazją do głębszej refleksji nad wartością ofiary, jakiej dokonał Pan Jezus za nas i za nasze grzechy na Krzyżu. Słowa rozważania kolejnych Stacji Drogi Krzyżowej przeplatały się z modlitwami, śpiewem pasyjnym i chwilami milczenia. Wszyscy uczestnicy mieli okazję ku temu, aby zanieść w sercu swoje intencje, które ostatecznie mogli złożyć w miejscu najbardziej wymownym – pod relikwiami Krzyża Świętego, Korony Cierniowej i Purpury. W Niedzielę Palmową, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej, przypadał także odpust parafialny, który można było ofiarować za siebie lub za osobę zmarłą.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom Drogi Krzyżowej wraz z koordynatorem p. Piotrem Socha, mieszkańcom Wągrodna za poczęstunek na trasie, ks. Wiesławowi Złotek i ks. rekolekcjoniście Robertowi Bielawskiemu za Mszę Świętą i wygłoszoną homilię oraz wszystkim zaangażowanym. Bóg zapłać.

« z 13 »