II Droga Krzyżowa Męki Pańskiej ODBĘDZIE SIĘ!

Na spotkaniu organizatorów Drogi Krzyżowej ustalono kilka nowych zasad. Prosimy uczestników o zapoznanie się z nimi.

“Sprawa ważna to ograniczenie liczby wiernych w kościołach. Dlatego prosimy pątników o pozostanie na zewnątrz Sanktuarium. Jest bardzo dobre nagłośnienie zewnętrzne, zostaną również ustawione ławki na terenie przykościelnym a kapłan wyjdzie z Komunią Świętą. Pamiętajmy o założeniu maseczki zakrywającej nos i usta. Do wnętrza zapraszamy osoby starsze w liczbie ustalonej przez Rząd RP, czyli 1 os. na 20 m2. Będzie można wejść do Sanktuarium, również po Eucharystii. Będzie otwarty sklepik parafialny z pamiątkami. ✝️✝️✝️

1) Uwaga! Droga Krzyżowa z LUBINA wychodzi w sobotę o godz. 23:00! Spotykamy się w kościele pw. św. Wojciecha w Lubinie o godz. 22:40. Po weryfikacji listy uczestników oraz po błogosławieństwie proboszcza ks. Krzysztofa Krzyżanowskego wyjdzie pierwsza grupa 5 os. która prowadzona będzie przez Krzyż. Kolejne grupy po ok. 2 min. Itd.
Do przejścia jest 43,5 km z trzema zaplanowanymi postojami. Znaczną część drogi będziemy pokonywać w nocy. Droga jest wyznaczona w większości duktami leśnymi, polnymi i mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi.
Ważne aby w nocy być widocznym np. zakładając kamizelki odblaskowe lub mieć źródło światła np. latarka lub czołówka.
Będą nam oświetlać drogę i ułatwią czytanie rozważań na stacjach. Sprawdźcie przed wyjściem czy baterie są w pełni naładowane, warto też zabrać zapasowe jeśli nie zajmują dużo miejsca. Stacje Drogi Krzyżowej są oznaczone. Czytający głośno i wyraźnie zapoznaje z treścią pozostałych pątników. 🙏🙏🙏 Kolejne dochodzące osoby, zajmują miejsce w bezpiecznej min. 2 m odległości. Idziemy gęsiego w podgrupach max 5 osobowych. Z tym że grupy nie tracą się z oczu. Przewodnicy w kamizelkach będą na początku i końcu Drogi Krzyżowej. ❤️

2) Droga Krzyżowa z PROCHOWIC wychodzi w niedzielę o godz. 6:00! Spotykamy się w kościele św. Jana Chrzciciela w Prochowicach o godz. 5:30. Po weryfikacji listy uczestników oraz po błogosławieństwie proboszcza ks. Ireneusza Wójsa wyjdzie pierwsza grupa 5 os. która prowadzona będzie przez Krzyż. Kolejne grupy po ok. 2 min. Itd.
Do przejścia jest 21,5 km z jednym zaplanowanym postojem. Część drogi będziemy pokonywać w nocy. Droga jest wyznaczona i oznakowana w większości duktami leśnymi, polnymi i mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi.
Ważne aby w nocy być widocznym np. zakładając kamizelki odblaskowe lub mieć źródło światła np. latarka lub czołówka.
Będą nam oświetlać drogę i ułatwią czytanie rozważań na stacjach. Sprawdźcie przed wyjściem czy baterie są w pełni naładowane, warto też zabrać zapasowe jeśli nie zajmują dużo miejsca. Stacje Drogi Krzyżowej są oznaczone. Czytający głośno i wyraźnie zapoznaje z treścią pozostałych pątników. 🙏🙏🙏 Kolejne dochodzące osoby, zajmują miejsce w bezpiecznej min. 2 m odległości. Idziemy gęsiego w podgrupach max 5 osobowych. Z tym że grupy nie tracą się z oczu. Przewodnicy w kamizelkach będą na początku i końcu Drogi Krzyżowej. ❤️

3) Droga Krzyżowa z KOSKOWIC wychodzi w niedzielę o godz. 7:00! Spotykamy się w kościele św. Michała Archanioła w Koskowicach o godz. 6:40. Po weryfikacji listy uczestników oraz po błogosławieństwie proboszcza ks. Mariusza Habiniaka wyjdzie pierwsza grupa 5 os. która prowadzona będzie przez Krzyż. Kolejne grupy po ok. 2 min. Itd.
Do przejścia jest 15,5 km z jednym zaplanowanym postojem. Droga jest wyznaczona i oznakowana w większości duktami leśnymi, polnymi i mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Stacje Drogi Krzyżowej są oznaczone. Czytający głośno i wyraźnie zapoznaje z treścią pozostałych pątników. 🙏🙏🙏 Kolejne dochodzące osoby, zajmują miejsce w bezpiecznej min. 2 m odległości. Idziemy gęsiego w podgrupach max 5 osobowych. Z tym że grupy nie tracą się z oczu. Przewodnicy w kamizelkach będą na początku i końcu Drogi Krzyżowej. ❤️

4) Pogoda – sprawdźmy przed wyjściem prognozę pogody. Na pewno noc i poranek wciąż będą chłodne, więc warto ubrać się na cebulkę.

5) Co zabrać ze sobą do plecaka:
– rozważania, które rozdamy pod kościołem
– termos z ciepłą herbatą lub kawą, która Was rozgrzeje i doda energii.
– kanapkę lub baton energetyczny oraz czekoladę który pozwoli uzupełnić kalorie, utracone w czasie wędrówki.
– identyfikator ze smyczą zawieszamy na szyi

6) Pamiętajmy, że Drogę Krzyżową pokonujemy w ciszy, skupieniu i modlitwie, nie rozpraszając siebie i innych. Podczas postojów nie rozmawiamy, załatwiamy tylko swoje potrzeby i oczekujemy na sygnał wyjścia.
Trud wędrówki ofiarujmy Bogu dziękując za Jego mękę w drodze na krzyż.

7) Na zakończenie II Drogi Krzyżowej Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim w Sanktuarium Męki Pańskiej odbędzie się o godz. 12:00 uroczysta Msza św. odpustowa z homilią ks. Roberta Bielawskiego 😇. Po Eucharystii będzie jeszcze przerwa na indywidualne nawiedzenie Sanktuarium, kupienie pamiątek, herbatę i zaraz potem odwóz uczestników autobusem do miejsca wyjścia.

8) ZGŁOSZENIA. Osoby, które nie zgłaszały wcześniej udziału, mogą przyjść na miejsce zbiórki i dopełnić formalności. Zaprasza nas kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim ks. Wiesław Złotek 😇

W razie pytań proszę o kontakt tel. 605447383. Piotr Socha. Główny Przewodnik.

Regulaminy, opis tras oraz mapki na www.sladamimaryi.pl”