Poświęcenie krzyża w Tyńcu Legnickim

W niedzielę 20 maja 2018 r. w uroczystość Zielonych Świąt w Tyńcu Legnickim miała miejsce niezwykle podniosła uroczystość. Tym niezwykłym wydarzeniem było poświęcenie nowego krzyża. 

Poprzedni krzyż, który znajdował się poza murami cmentarza uległ naturalnemu zniszczeniu, dlatego też zaistniała  potrzeba zrobienia nowego.

Inicjatorem i koordynatorem tego przedsięwzięcia był Ks. Proboszcz  Wiesław Złotek.

Krzyż powstał dzięki  wsparciu i zaangażowaniu ludzi wielkiego serca: Nadleśnictwo Legnica – ufundowało drzewo, miejscowy stolarz podjął się jego wykonania, a parafianie dokończyli dzieła – zamontowali go i upiększyli teren w obrębie krzyża.

Uroczystość poświęcenia  krzyża rozpoczęła się o godz. 12:00  Mszą św. w Kościele Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim, której przewodniczył  ks. Piotr Zawadka. W koncelebrze kapłanów byli: ks. Wiesław Złotek  i O. Józef, franciszkanin z kościoła Św. Jana w Legnicy.

W tym dniu kapłani obchodzili rocznicę swoich święceń kapłańskich – ks. Piotr Zawadka piękny jubileusz 15-sto lecie kapłaństwa, a ks. Wiesław 17-sto lecie swojej posługi kapłańskiej.

Przedstawicele Rady Parafialnej oraz mieszkańcy Tyńca Legnickiego podziękowali kapłanom za ich posługę kapłańską, życząc zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Kulminacyjnym momentem była procesja na Cmentarz w Tyńcu Legnickim, gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie nowo postawionego krzyża. Aktu poświęcenia krzyża dokonał Ks. Piotr.

Niech to szczególne miejsce modlitewnej refleksji przypomina nam wszystkim, że jesteśmy ludem przez Boga odkupionym i w pełni odzwierciedla wdzięczność za dar chrześcijańskiej wiary. 

« z 6 »

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.