Pierwsza MARGARETKA w Parafii pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Rui

            Z inicjatywy wiernych 23 maja 2021 r. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przy Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim powstał Apostolat Margaretka, który objął swoją modlitwą proboszcza naszej parafii – Ks. Dziekana Wiesława Złotka.

Członkowie Apostolatu zobowiązali się uroczystym aktem przyrzeczenia, w obecności objętego modlitwą kapłana, do dożywotniej modlitwy w ustalonym dniu tygodnia. Ślubowanie złożyli w niedzielę podczas uroczystej Mszy św. z okazji 20-lecia święceń kapłańskich ks. Wiesława. Członkowie odmawiają Modlitwę w wybranym dniu tygodnia oraz dziesiątek różańca, a także ofiarują w intencji kapłana Komunię św.

Naszym pragnieniem jest stałe rozszerzanie Apostolatu modlitwy za kapłanów. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to modlitewne dzieło za naszych kapłanów, którym można stworzyć kolejne Margaretki, za znajomych księży. Kapłani są darem Bożym dla nas, ze strony wiernych nie powinno więc zabraknąć modlitwy o gorliwych i świętych kapłanów. Niech będą radością i siłą Kościoła.

W razie zainteresowania stworzeniem Margaretki, bądź zapytań, prosimy o kontakt e-mailowy: tyniec7@wp.pl