Sakrament Bierzmowania

     W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku o godz. 12.00 w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Rui, w kościele filialnym Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim, odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stefan Cichy, Senior Diecezji Legnickiej.
Ksiądz Biskup w towarzystwie Księdza Proboszcza i asyście zaproszonych kapłanów udzielił 32 kandydatom Sakramentu Bierzmowania. Po wejściu do kościoła przedstawiciele rodziców powitali serdecznie zaproszonego Gościa. Ks. Bp. Stefan w wygłoszonym kazaniu nawiązał do przypadającego w tym dniu II Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte”. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
Hymn do Ducha Świętego zapowiedział wyjątkowy moment udzielenia Sakramentu Bierzmowania. W podniosłej atmosferze kandydaci podchodzili do Księdza Biskupa wypowiadając imię swojego patrona, po czym odpowiadając na słowa formuły sakramentalnej, zostali namaszczani olejem krzyżma. Pod koniec uroczystości eucharystycznej, nowo bierzmowani podziękowali Jego Ekscelencji za modlitwę i udzielony sakrament inicjacji chrześcijańskiej zapewniając jednocześnie, że nie zawiodą zaufania Chrystusa.
Pokładamy ufność w Panu, iż otrzymane dary Ducha Świętego przymnożą w bierzmowanych gorliwości w wyznawaniu wiary z jednoczesnym żywym proklamowaniem Ewangelii Jezusa na co dzień.

« z 1111 »

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.