Uroczystość NMP – Odpust parafialny w Lasowicach

W piątek 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski odbył się odpust parafialny w Lasowicach. Liturgii przewodniczył Ks. Dyrektor Tomasz Ślazyk ze Szklarskiej Poręby.

Uroczystość została ustanowiona na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Oficjalnie święto obchodzone jest od 1923 r. W 1920 r. zatwierdził je dla Kościoła w Polsce papież Benedykt XV. Po reformie liturgicznej w 1969 r. święto zostało podniesione do rangi uroczystości.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski to okazja do przypomnienia o roli Maryi w historii Polski. Maryja była obecna w najważniejszych momentach naszej historii, począwszy od chrztu Polski, przez trudne chwile wojen i zaborów, aż po czasy współczesne.

Niech jej obraz jako Matki i Królowej będzie dla nas źródłem pocieszenia i nadziei.


« z 5 »