Wyjazd w góry w poszukiwaniu śniegu

Jest zima, są ferie.

A gdzie śnieg­?

         Na to pytanie próbowało w sobotę 8.02.2020 odpowiedzieć czterdziestu turystów z gminy Ruja. Czerniawa-Zdrój w Górach Izerskich to miejsce, gdzie śnieg o tej porze roku jest zawsze. Tak było i teraz. Pani Teresa- nasz przewodnik i ks. Wiesław, jako pierwsi opuścili autokar prowadzony przez pana Janka, który zaparkował przed Domem Zdrojowym w Czerniawie-Zdrój. Piękna pogoda przywitała nas przed wyprawą na szczyt Czerniawskiej Kopy 775 m n.p.m. z nowo oddaną wieżą widokową. Widoków, jakie rozciągają się wokół wieży nie da się opisać – trzeba to zobaczyć.

          Łyk herbaty, chwila relaksu i … niewielkie zbocze obok wieży dały początek wielkiej zabawie na białym puchu. Zjazdy, zjazdy to tylko namiastka tego, co działo się potem, czyli szoł na zielonym szlaku, oczywiście tylko z nazwy. Jazda na jabłuszku ponad 1000 m to wspaniała przygoda dla miłośników białego szaleństwa. Przejazd do Świeradowa-Zdrój i czas na zregenerowanie sił potrzebowali wszyscy uczestnicy wyprawy. Jedni smakowali pyszne pierogi, inni pizze, knysze, jeszcze inni coś na słodko.

I tak około godz. 15 ruszyliśmy w kierunku  Jeleniej Góry do dobrze znanego nam KFC. Do domu dotarliśmy bezpiecznie, pełni uśmiechu, bogatsi o to, co udało nam się usłyszeć, zobaczyć i poczuć.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tak radośnie rozpocząć FERIE ZIMOWE 2020.

Relacjonował
Janusz Czupak

« z 9 »