Wyjazd do  Szklarskiej-Poręby i Świeradowa-Zdroju

W najbliższą sobotę wyjazd do  Szklarskiej-Poręby i Świeradowa-Zdroju. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed szkoły w Rui. Chętne osoby z Dzierżkowic gromadzą się przy kaplicy o godz.7.30, w Lasowicach 7.45.

W ramach zwiedzania: m.in. Wodospad Szklarki – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka (27 m wysokości) wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m., Wysoka Góra, Hala Spacerowa – najdłuższa na Dolnym Śląsku modrzewiowa Hala Spacerowa o długości 80 m, z piękną roślinną polichromią i witrażami oraz herbem rodziny von Schaffgotsch. Przy wejściu głównym do Hali Spacerowej znajduje się źródło wody pitnej (szczawy radonowo–żelaziste), przejdziemy szlakiem tajemnic Gór Izerskich, którego tworzy 14 kamieni – głazów z pieczątkami, które wyznaczają atrakcje turystyczne, z przewodnikiem od Gondoli do Centrum.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.