Dożynki parafialne 2022

Dożynki, czyli radosne święto rolników i mieszkańców, którzy dziękują dobremu Bogu za szczęśliwe zakończenie żniw i za zbiory.


W tym roku dożynki parafialne mogliśmy świętować w niedzielę 4 września. W uroczystych Mszach świętych koncelebrowanych przewodniczył ks. Franciszek Molski oraz proboszcz parafii ks. Wiesław Złotek.
Msze rozpoczęły się od złożenia darów ołtarza przez przedstawicieli rolników i sołtysów. W odświętnie przystrojonych na ten dzień kościołach, wieńcami dożynkowymi zrobionymi z tegorocznych zbiorów: zbóż, owoców, warzyw, kwiatów i ziół, mogliśmy wysłuchać kazania połączonego z prozą. Na zakończenie kapłani przełamali się z wiernymi chlebem. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości dożynkowych.

« z 37 »