I Komunia Święta w Lasowicach

W niedzielę 26 maja w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lasowicach dziewięcioro dzieci z naszej wspólnoty przeżywało swoje wielkie święto. Po roku sumiennych przygotowań nasze pociechy w sobotę spotkały się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania, by w niedzielę w pełni uczestniczyć
w Sakramencie Eucharystii.

Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, gdzie ks. proboszcz Wiesław Złotek przywitał serdecznie wszystkich zebranych. Następnie rodzice pobłogosławili swoje dzieci i wszyscy weszli do odświętnie przystrojonej świątyni. O oprawę muzyczną zadbała Pani Joanna wraz z rodziną.

W homilii skierowanej do dzieci mogliśmy usłyszeć uniwersalne prawdy o badaniu własnego sumienia oraz o potrzebie przylgnięcia całym swoim życiem do Jezusa Chrystusa.

Po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, dzieci złożyły na ręce księdza dary ofiarne: hostie, wino, chleb, winogrona, kwiaty oraz dzwonki jako dar Ołtarza. Aż wreszcie nastał dla wszystkich długo oczekiwany moment. Dzieci mogły po raz pierwszy przyjąć dar miłości Boga do człowieka w postaci białej Hostii.

Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze, nie zabrakło też uśmiechów i momentów wzruszeń. Dzieci pamiętały również o przypadającym w tym samym czasie Dniu Matki, wyrażając swoje podziękowanie za trud wychowania poprzez wręczenie białej róży.

Po pięknych śpiewach dziękczynnych, dzieci w podzięce złożyły przed tabernakulum wiązankę kwiatów, a następnie podziękowały rodzicom, rodzicom chrzestnym, księdzu, katechetom za troskę
o ich wychowanie. Rodzice podziękowali księdzu i katechetom za włożoną pracę w przygotowania do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej oraz rodzinom i przybyłym gościom za pomoc w duchowym wzroście swoich dzieci.

Na koniec, wszystkie dzieci otrzymały przy ołtarzu pamiątkowe obrazki oraz chlebki, którymi po uroczystości podzieliły się z przybyłymi gośćmi. Życzymy dzieciom i rodzicom, księdzu proboszczowi oraz całej wspólnocie parafialnej pięknego świętowania białego tygodnia. Jesteśmy przekonani, że ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

« z 3 »