Pielgrzymka do Peru i Boliwii

W dniach 20 listopada – 4 grudnia br. odbyła się parafialna pielgrzymka, ale nie tylko mieszkańców z naszej gminy i miejscowości, do grobów męczenników polskich bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka w Pariacoto, w Peru. W ten sposób chcieliśmy umocnić naszą wiarę oddając hołd wdzięczności misjonarzom, którzy przybywszy tutaj, w okolice wysokich Andów, poznając kulturę ówczesnych ludzi i posługując się językiem keczuła i ajmara szerzyli Królestwo Boże głosząc Ewangelię, i oddali swoje życie za Chrystusa ponosząc śmierć męczeńską z rąk oprawców Świetlistego Szlaku 9 sierpnia 1991 r.

Oprócz aspektów religijnych nasza grupa pielgrzymkowa zobaczyła: Machu Picchu, Jezioro Titicaca, Kanion Colca, graffiti z Nasca oraz Dolinę Księżycową w Boliwii i wiele innych atrakcji. Ameryka Południowa zachwyca pod każdym względem: kultury, języka, konkwisty Hiszpanów czy lokalnej gastronomii. Warto podróżować i poznawać piękno stworzonego świata przez Boga. Wszystkim pątnikom dziękuje za trud odbytej wyprawy pielgrzymkowej życia.

« z 5 »