Wycieczka do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy

W sobotni poranek 16 listopada 2019 roku odbyła się wycieczka mieszkańców gminy Ruja na Zakaczawie w Legnicy. Głównym celem wyprawy było zobaczyć miejsce zdarzenia o znamionach cudu eucharystycznego z dnia 25 grudnia 2013roku. Kościół św. Jacka został wybudowany w latach 1904-1905 jako ewangelicki i poświęcony przez cesarza Wilhelma II i syna Oskara w czerwcu 1908r.

Wysoka na 73m wieża kościelna z 4,5m krzyżem i ręcznym zegarem(działa) oraz jednym z trzech dzwonów pokazuje walory Kartuz. Po wojnie w 1945 roku z świątyni powstaje stajnia. Dopiero w 1972 roku staje się kościołem parafialnym parafii św. Jacka w Legnicy. W 2002 roku zostaje ogłoszony Sanktuarium św. Jacka w diecezji legnickiej. Relikwie Ciała Pańskiego do publicznego kultu przekazano 2 lipca 2016.

Następnym punktem zwiedzania był Zamek Piastowski jeden z najstarszych zamków znajdujących się na terenie Polski. Opowieści pani przewodnik przybliżyły nam historię tego miejsca. Spacerując ul. Najświętszej Marii Panny minęliśmy kościół ewangelicki Marii Panny, Katedrę, Rynek, Teatr im. H. Modrzejewskiej. Pięknie zdobiona elewacja Kamienicy Pod Przepiórczym Koszem wzbudziła zachwyt całej grupy. Po dotarciu na dziedziniec Akademii Rycerskiej i wysłuchaniu historii związanej z tym miejscem podziękowaliśmy pani przewodnik. Mimo tylu atrakcji został czas wolny na kawę i KFC.

Dziękujemy
Uczestnicy Wyprawy
do Legnicy

« z 9 »